Присуствовали смо предавању о славном математичару

Читалачки клуб Техничке школе, Косјерић
Напајамо се духом најзначајнијих људи српске културе

Михаило Петровић Алас (1868–1943)

Поводом обележавања 150 година од рођења Михаила Петровића Аласа, имали смо прилику да 25. октобра, у холу Народне библиотеке, присуствујемо отварању изложбе и предавању, које су организовали наставници математике и педагог Основне школе „Мито Игумановић”.

Након уводног обраћања Млађа Остојића, наставника математике у пензији, и духовите песме о славном математичару, коју је написао научник Милутин
Миланковић, а на овој свечаности је сугестивно изрецитовао ученик Арсеније Перишић, у наставку програма смо пратили предавање Војислава Андрића, председеника Друштва математичара Србије. Једносатно излагање је обухватило биографске податке, стручну делатност, наставну активност, научне радове и свестраност родоначелника српске математичке школе. Нарочите заслуге Мике Петровића Аласа огледају се у формирању успешних генерација математичких стручњака и популарисању „краљице свих наука” у нашој педагошкој пракси.