Naši učenici su učestvovali u priredbi

„VEK POBEDNIKA”

Svečanost u organizaciji

opštinskog „Udruženja potomaka ratnika 1804–1920. godine”, 15. novembar 2018. godine

Povodom obeležavanja stogodišnjice od završetka Prvog svetskog rata, u kome je Srbija svoju nezapamćenu golgotu krunisala pobedničkim zastavama, „Udruženje potomaka ratnika 1804–1920. godine” je organizovalo svečanost na kojoj su, u edukativnom i umetničkom programu, evocirane tekovine srpskog naroda u ovom periodu istorije.

U priredbi su, kao i svake godine, učestvovali i učenici naše škole. Tijana Filipović, Marija D. Joksimović i Vanja Đukić su primile nagrade za najbolje literarne radove, na temu: „Sloboda, to je strašno sunce mučenika” (J. Dučić), dok su recitatori – Katarina V. Jovanović, Jovana Lučić, Darko Melentijević i Nemanja Erčević, prigodnim pesmama istakli rodoljubivi duh ovog važnog časa istorije.