Women Who Changed the World

Povodom Međunarodnog dana žena (8. mart), učenice i učenici četvrtog razreda učestvovali su u projektu iz engleskog jezika pod nazivom “Women Who Changed the World”, u okviru kog su napravili mini-izložbu o ženama koje su promenile svet. Naime, svaki učenik je imao za zadatak da osmisli i dizajnira plakat o jednoj ženi (po izboru) koja je (posredno ili neposredno) uticala na to da se status žena u društvu (lokalno ili globalno) poboljša, a jedna učenica imala je za zadatak da napravi plakat o 8. martu.

Plakati su bili izloženi pored ulaza u svaku učionicu, kao i u holu škole, od 8. do 10. marta, a učenici koji su ih izradili usmeno su ih prezentovali nižim razredima naše škole.

Svi plakati sadržali su sliku, citat, kratku biografiju, nekoliko informacija o tome kako je žena na plakatu učinila svet boljim mestom za život žena, kao i QR kodove (zapravo, linkove za dodatne informacije ili video snimke) koje su zainteresovani učenici mogli da skeniraju.

Učenice i učenici koji su učestvovali u projektu su:

Marija Babić IV1 (Međunarodni dan žena)

 Aleksandra Marković IV1 (Emelin Pankherst)

Tatjana Marinković IV1 (Ksenija Atanasijević)

Lena Petrović IV1 (Glorija Stajnem)

Anđela Jakovljević IV2 (Mahnaz Afkami)

Mihailo Mićić IV2 (Benazir Buto)

Ivan Milović IV2 (Serena Vilijams)

Marko Nešković (Čimamanda Adiči)

Strahinja Vitezović IV2 (Frida Kalo)