SLOBODA KAO VEČITA INSPIRACIJA, 21. oktobar 2019. godine

Troje učenika Tehničke škole u Kosjeriću ostvarilo je zapažen uspeh na Drugom međunarodnom literarnom konkursu, sa temom „Sloboda”, koji je, na srpskom i ruskom jeziku, organizovala Osnovna škola „20. oktobar” i Udruženje „Kultura sećanja Novobeograđana” iz Beograda.

U srednjoškolskom uzrastu, Tijana Filipović je osvojila prvu nagradu u kategoriji proze, Đorđe Dimitrijević je zauzeo drugo mesto u pesničkom stvaralaštvu, Marija Joksimović je pohvaljena, dok je učešće njihove stručne škole javno istaknuto zbog kvalitetnih radova i ostvarenih rezultata.

Svečano proglašene 21. oktobra, na priredbi u beogradskom Dečijem kulturnom centru, nagrade predstavljaju dodatni podsticaj učenicima Tehničke škole da, putem nastave srpskog jezika i aktivnosti sekcije Čitalački klub, održe kontinuitet učestvovanja u brojnim literarnim konkursima i programima koji neguju veštine kreativnog pisanja, kulturu lepe reči i stvaralaštvo mladih.