СЛОБОДА КАО ВЕЧИТА ИНСПИРАЦИЈА, 21. октобар 2019. године

Троје ученика Техничке школе у Косјерићу остварило је запажен успех на Другом међународном литерарном конкурсу, са темом „Слобода”, који је, на српском и руском језику, организовала Основна школа „20. октобар” и Удружење „Култура сећања Новобеограђана” из Београда.

У средњошколском узрасту, Тијана Филиповић је освојила прву награду у категорији прозе, Ђорђе Димитријевић је заузео друго место у песничком стваралаштву, Марија Јоксимовић је похваљена, док је учешће њихове стручне школе јавно истакнуто због квалитетних радова и остварених резултата.

Свечано проглашене 21. октобра, на приредби у београдском Дечијем културном центру, награде представљају додатни подстицај ученицима Техничке школе да, путем наставе српског језика и активности секције Читалачки клуб, одрже континуитет учествовања у бројним литерарним конкурсима и програмима који негују вештине креативног писања, културу лепе речи и стваралаштво младих.