ТИЈАНА ПЕТРОВИЋ МЕЂУ 10 НАЈБОЉИХ У СРБИЈИ

НА ЛИТЕРАРНОМ КОНКУРСУ МИНИСТАРСТВА ОДБРАНЕ

По други пут ученици Техничке школе у Косјерићу освајају награде на литерарном конкурсу који од прошле године расписује Министарство одбране, у сарадњи са Министарствoм просвете, науке и технолошког развоја.

Међу 10 победника у категорији средњошколаца, на овогодишњем такмичењу изабрана је и наша Тијана Петровић, ученица првог разреда економског смера, која је успешно написала тему ”Војник – понос Србије”. Аутори најбољих радова награђени су тродневним боравком у Београду, у периоду од 24. до 26. јуна 2019. године.

Приликом свечаног пријема и доделе награда, присутнима су се обратили Јасмина Ђелић, у име Министарсва просвете, науке и технолошког развоја, и пуковник Мирољуб Мићић, начелник Одељења за морал и психологију у Управи за људске ресурсе Генералштаба Војске Србије. У њиховом излагању наглашени су значај и лепота писане речи, која има снагу да сачува највеће људске и друштвене вредности.