ПОЕЗИЈА ЗА КАТАРИНУ – УЧЕШЋЕ НА РЕПУБЛИЧКОМ ТАКМИЧЕЊУ РЕЦИТАТОРА

Катарина В. Јовановић, ученица четвртог разреда наше школе представљала је Златиборски округ на 51. Републичкој смотри рецитатора ”Песниче народа мог”, која је одржана 17. и 18. маја 2019. године у Ваљеву. Овај пласман, заједно са још 35 кандидата из целе Србије, Катарина је остварила захваљујући победи у категорији старијег узраста, на Окружној смотри рецитатора, одржаној 15. априла у Косјерићу.

Искуство у јавним наступима, на приредбама и разним културним манифестацијама, које је Катарина градила у Техничкој школи, као и лирски сензибилитет и љубав према поетској речи, допринели су сугестивној и запаженој говорној интерпретацији песме ”Волела сам да волим”, песникиње Милене Павловић Барили, којом је наша ученица у најбољем светлу представила своју школу, место и округ, као и дугогодишњу сарадњу са професорком српског језика Славицом Јовановић.