Одржан јавни час Читалачког клуба

„РЕНЕСАНСА – РАДОСТ ЖИВОТА”

У наставку активности Читалачког клуба, које обухватају израду тематских презентација, 6. новембра 2017. године приказали смо мултимедијални програм, под називом: Ренесанса – радост живота.

За наше драге госте – ученике и наставнике Основне школе ”Мито Игумановић” и Техничке школе, приредили смо путовање кроз ренесансну епоху, која је европску културу обележила слободом мишљења и афирмацијом целокупних човекових потенцијала.

Основне  информације о карактеристикама хуманизма и ренесансе повезали смо темом радосног, неспутаног живота, који је присутан у свим сферама стваралаштва тога доба.

Радост тренутка и свакодневних ситуација, радост креативности, радост пријатељства и љубави, радост спознаје света. То је принцип по коме треба живети, нарочито ако смо свесни да смо на овом свету јединствени и непоновљиви, а време пролазно. Зато француски песник Ронсар каже: „Берите још данас све руже живота”.

Аутори презентације су: Милица Ковачевић и Милица Ћирјанић, ученице II/1 разреда

У реализацији су учествовали ученици: Лана Ранчић, Милица Максимовић, Марија Миловић, Катарина В. Јовановић, Немања Ерчевић и Никола Ликић

Техничка подршка: Драгана Божовић, професор

Стручна подршка: Славица Јовановић, професор