Светосавска академија у Косјерићу

26.1.2020. године у Дому културе у Косјерићу одржана је Светосавска академија. Овогодишња академија била је у знаку јубилеја, носила је назив “800 година” – 800 година аутокефалности Српске православне цркве. Гости су уживали у разноврсном и занимљивом програму. Организатори су све три школе наше општине: ОШ ,,Мито Игумановић” , ОШ ,,Јордан Ђукановић” и Техничка школа. У холу Народне библиотеке “Сретен Марић” су изложени радови ученика основних школа о Светом Сави. Програм је традиционално отворен ,,Химном Светом Сави”. У име школа организатора, присутнима се обратио директор Основне школе ,,Мито Игумановић”, Милован Јоксимовић. Отац Благоје Гавриловић честитао је домаћинима и присутнима славу и том приликом одржао пригодну беседу. Посебну част суграђанима је указала Маријана Стефановић, бивша ученица школе, која је рецитовала ,,Снегове детињства”, Десанке Максимовић.