NAGRADE I ZAHVALNICE ZA 22 UČESNIKA

,,LITERARNOG KONKURSA NARODNE BIBLIOTEKE”

Narodna biblioteka u Kosjeriću tradicionalno organizuje konkurs, posvećen vrednostima knjige i čitalačke kulture. Ovogodišnja tema za srednjoškolce: ”Ko je nad knjigom povijen, taj uspravno hoda” – inspirisala je naše učenike da osmisle kvalitetne sastave o značaju učenja i obrazovanja, kao i o primerima umnih ljudi koji su znanjem i stvaralaštvom dali doprinos kulturi svoga naroda i šire zajednice.

Na svečanoj dodeli nagrada, 21. decembra 2018. godine, svi učesnici konkursa iz Tehničke škole su javno pohvaljeni za trud i ideje, koje su iskazali u svojim radovima, što je uticalo na odluku da 11 učenika bude nagrađeno poklon-knjigama, a preostali broj dobije zahvalnice kao podsticaj negovanju literarne kreativnosti.

Prvonagrađeni učenici su: Marija D. Joksimović, II/1; Nikola Tomić, I/2  i Uroš Đukić, IV/1.

Drugo mesto dele: Tijana Filipović, I/; Dušan Jovanović, I/2; Tijana Petrović, I/1 i Jovana Marković II/1, dok su treće mesto osvojili: Sara Anđelić, I/1; Milica Ćirjanić, II/1; Đorđe Savić, I/2 i Filip Lazić I/1.