Наши ученици су учествовали у приредби

„ВЕК ПОБЕДНИКА”

Свечаност у организацији

општинског „Удружења потомака ратника 1804–1920. године”, 15. новембар 2018. године

Поводом обележавања стогодишњице од завршетка Првог светског рата, у коме је Србија своју незапамћену голготу крунисала победничким заставама, „Удружење потомака ратника 1804–1920. године” је организовало свечаност на којој су, у едукативном и уметничком програму, евоциране тековине српског народа у овом периоду историје.

У приредби су, као и сваке године, учествовали и ученици наше школе. Тијанa Филиповић, Маријa Д. Јоксимовић и Вањa Ђукић су примиле награде за најбоље литерарне радове, на тему: „Слобода, то је страшно сунце мученика” (Ј. Дучић), док су рецитатори – Катарина В. Јовановић, Јована Лучић, Дарко Мелентијевић и Немања Ерчевић, пригодним песмама истакли родољубиви дух овог важног часа историје.